Przywrócona Strefa Płatnego Parkowania w pobliżu UCK

Po trzech miesiącach, od poniedziałku 29 czerwca, GZDiZ przywraca funkcjonowanie SPP w okolicy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Ze względu na zaangażowanie większej liczby personelu medycznego w kryzysowym okresie epidemii podjęto decyzję o zawieszeniu SPP w okolicy UCK. Zawieszenie opłat dotyczyło całej ul. Marii Skłodowskiej-Curie oraz ul. Dębinki od ul. Smoluchowskiego do ul. Dębinki 7b. 29 czerwca wspomniane ulice ponownie będą objęte poborem opłat.
W sektorze Aniołki opłaty pobierane są w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 15.00.

Przypominamy, że od 29 czerwca zmienią się stawki opłat jednorazowych w SPP. W czasie upływania pierwszej godziny kierowcy zapłacą za postój 3,90 zł, drugiej – 4,60 zł, trzeciej 5,50 zł, a czwartej i kolejnych 3,90 zł.

Opłatę za parkowanie będzie można wnieść tak jak dotychczas gotówką (bilonem) lub kartą płatniczą, nowością będzie możliwość opłacenia postoju za pomocą BLIK-a. Należy podkreślić, że wykupienie biletu parkingowego będzie możliwe tylko po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu. Korzyści takiego rozwiązania to brak konieczności zanoszenia biletu do pojazdu, możliwość przedłużenia opłaty w dowolnym parkometrze danego sektora po wyborze opcji “Dopłata” i automatyczne dokonanie dopłaty w przypadku użycia tego samego parkometru (bez dokonywania wyboru opcji “Dopłata”).

Kierowcy mogą również użyć z jednej z sześciu aplikacji mobilnych, obsługujących Strefę Płatnego Parkowania w Gdańsku.

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji miejsc w Strefie Płatnego Parkowania w Gdańsku, obowiązujących stawek za postój, procedur wydawania kart abonamentowych i zryczałtowanych znajdują się na stronie www.gzdiz.gda.pl

Źródło informacji i zdjęcia: https://gzdiz.gda.pl/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.