Spacer z historią dzielnicy – ANIOŁKI 25 września 2022 r.

Spacer z historią dzielnicy – ANIOŁKI 25 września 2022 r.

Podczas Imienin Dzielnicy zbieraliśmy fotografie od naszych mieszkańców, w piątek zapraszamy z Fundacja Machina Zmian na wykład on-line o Aniołkach.  Link do spotkania
Natomiast III etap Projektu „Tworzymy Kolaże Sklejamy Historie” już w najbliższą niedzielę. Zapraszamy mieszkańców i sympatyków Aniołków do obejrzenia muralu ?‍? i udziału w spacerze ?‍♀️?‍♂️
? Spacer historyczny po dzielnicy z przewodniczką Grażyną Niemyjską jest uzupełnieniem wykładu online z historią dzielnicy w tle. Zapraszamy was do wyruszenia z nami w podróż po Aniołkach. Niech nasz wspólny spacer będzie czasem poznanie historii i herstorii miejsca zamieszkania.
– Jakie zmiany zaszły w tkance dzielnicy na przestrzeni wieków?
– Gdzie ukryte zostały symbole masońskie w Aniołkach?
– Kto mieszkał w przedwojennych willach?
? Spacer poprowadzi Grażyna Niemyjska – z wykształcenia archeolożka, z zawodu nauczycielka historii w jednej ze szkół społecznych w Gdańsku, z pasją do odkrywania historii przedwojennych mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Lokalna przewodniczka po Oliwie i Aniołkach. Autorka profilu Grażka na Facebooku. Autorka biogramów gdańskich Żydówek: Miriam Braude i Romany Haberfeld. Współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.
? 25 WRZEŚNIA // ZBIÓRKA O 12:00 przy Hotelu Vesper House, Daniela Fahrenheita 3 // Spacer rozpocznie się odsłonięciem nowo powstałego muralu z archiwalnej fotografii mieszkanki Aniołek stworzonego przez Arkadiusza Andrejkowa // Całość wydarzenia jest zaplanowana na 1,5 h.
? Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia, np. tłumaczenia PJM – prosimy o wcześniejszy kontakt poprzez messengera.
Pomysłodawczynią projektu jest Sylwia “Nikko” Biernacka
#GdańskMojeMiejsce #TworzymyKolaże #SklejamyHistorie
? Projekt dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.