Zawieszenie działalności punktu informacyjnego przy ul. Dolna Brama 8

Zawieszenie działalności punktu informacyjnego przy ul. Dolna Brama 8

W związku ze zmniejszającą się liczbą uchodźców, którzy przybywają do Gdańska, zamknięty został pierwszy punkt, jaki powstał w ramach akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie. Obecnie wszystkie usługi informacyjne i kierowanie do schronienia skoncentrowane zostały w punkcie informacyjnym dawnego kina Krewetka.

Punkt informacyjny znajduje się vis-à-vis Dworca PKP Gdańsk Główny przy ul. Karmelickiej 1, w budynku dawnego kina Krewetka. Jest on czynny od poniedziałku do niedzieli w godz. 7.00-23.00. Na miejscu udzielana jest informacja dotycząca możliwości pomocowych w Gdańsku, przydział zakwaterowania, opieka medyczna, pierwsze wsparcie psychologiczne, kącik dla dzieci oraz kawiarenka dla oczekujących.

W przypadku większego zapotrzebowania związanego ze wzrostem liczby uchodźców pojawiających się w Gdańsku punkt przy ul. Dolna Brama 8 zostanie ponownie otwarty.

Jednocześnie przypominamy, że punkt zbiórki darów dla uchodźców na terenie Aniołków działa w każdy wtorek i czwartek w siedzibie Rady Dzielnicy także w kwietniu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.