Aktualizacja informacji nt. zmian w ruchu i trasy autobusów – remont Traktu Konnego

W związku z kolejnym etapem prac drogowych związanych z przebudową al. Zwycięstwa (tzw. Trakt Konny), Gdański Zarząd Dróg i Zieleni informuje, że od dnia 17.06.2019 r. z uwagi na konieczność wyeliminowania ruchu samochodów ciężarowych oraz autobusów na wlocie z al. Zwycięstwa w ul. Curie Skłodowskiej zostaną wprowadzone następujące zmiany:

  1. Na ul. Śniadeckich, w celu zapewnienia obsługi komunikacji miejskiej, zostanie odwrócony jeden kierunek ruchu na relację z al. Zwycięstwa do Dębinki. Objazd do Centrum ulicami Dębinki, Orzeszkowej, Chodowieckiego
  1. Na ul. Curie Skłodowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Dębinki do skrzyżowania z ul. Hoene Wrońskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy w celu zapewnienia dojazdu autobusów Centrum Krwiodawstwa oraz pojazdów służb miejskich.

 Kolejny etap remontu Traktu Konnego, zmiany dla linii autobusowej 131

W związku z realizacją kolejnego etapu remontu Traktu Konnego, od poniedziałku, 17.06.2019 r., od pierwszych porannych kursów  do odwołania, brak będzie dla autobusów linii 131 możliwości przejazdu ulicami: Skłodowskiej – Curie  i Orzeszkowej.

Linia 131 w kierunku Matemblewa:

Pomiędzy przystankami „Dworzec Główny” [1014] a „Dębinki” [1811] autobusy pojadą objazdem ulicami: Trakt Konny – Śniadeckich – Dębinki – i dalej po stałej trasie. Na czas trwania objazdu brak będzie obsługi komunikacyjnej przystanku „Dębinki” [1811]. W dalszym ciągu nie będzie obsługiwany komunikacyjnie przystanek „Brama Oliwska” [1541].

W kierunku przeciwnym trasa bez zmian.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.