W sobotę II Gdańska Parada i Piknik Seniora

W sobotę 15 czerwca o godz. 11.00 spod Fontanny Neptuna ruszy Parada Seniorów i Seniorek. Dumny konwój przejdzie Traktem Królewskim, a całość zakończy się rodzinnym Piknikiem w parku św. Barbary. Gościem specjalnym będzie piosenkarka Halina Kunicka. Wstęp wolny!

Podczas Parady prezentować się będą zorganizowane kluby seniora działające w Gdańsku i osoby indywidualne – gdańszczanie i gdańszczanki w wieku 60 plus. Każdy jednak może spontanicznie przyłączyć się do barwnego wydarzenia, które rozpocznie się o godz. 11.00 (zbiórka od godz. 10.15). Zarówno na Piknik jak i na Paradę wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Zanim Parada wyruszy spod Fontanny Neptuna przy dźwiękach Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska, zaśpiewa chór Klubu Seniorek Motława.
Grupa przejdzie przez Zieloną Bramę, ul. Stągiewną i Długimi Ogrodami, i stamtąd uda się do Parku św. Barbary na międzypokoleniowy Piknik Seniora (rozpocznie się ok. godz. 11.30). Zaplanowano tu wiele atrakcji dla całych rodzin: będą koncerty, występy, pokazy, zajęcia warsztatowe oraz wiele innych niespodzianek. W jednym z namiotów kluby seniora chwalić się będą swoją działalnością.

Termin gdańskiej Parady Seniora nie jest przypadkowy – 15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych.

Celem jest wspieranie uczestnictwa seniorów i seniorek w życiu społecznym i publicznym, przełamywanie stereotypów osób starszych jako osób nieaktywnych społecznie, a także promocja Gdańskich Klubów Seniora oraz integracja środowiska seniorów.

Organizator: Miasto Gdańsk wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu, Fundacją Pomorze oraz Fundacją Sztuka Życia Niepokonani.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.