Majówka dla seniorów inaczej niż zwykle

Gdańskie seniorki i seniorzy mogą wziąć udział w „Kulturalnej majówce”, cyklu bezpłatnych, kulturalno-rekreacyjnych wyjść do ciekawych miejsc i instytucji w mieście. Można się jeszcze zapisać do udziału w projekcie, zapraszamy!

Majówka to propozycja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku i partnerów dla seniorów, którzy chcą miło i aktywnie, inaczej niż zwykle spędzić kilka majowych dni. Zrelaksować się, wyedukować np. kulturalnie i społecznie oraz zyskać nowych przyjaciół. W ramach projektu seniorki i seniorzy m.in. odwiedzą:

  • Gdański Teatr Szekspirowski (GTS),
  • Europejskie Centrum Solidarności (ECS) i
  • oliwskie zoo.

Wyjścia odbywać się będą raz w tygodniu, od 7 do 27 maja i będą miały charakter warsztatowo – poznawczy. Nie zabraknie edukacyjnych pogadanek, ciekawostek, które przekażą przewodnicy i bardzo wielu innych atrakcji. Uczestnicy m.in. poznają „zoo od kuchni”, wezmą udział w warsztatach pt. „Codzienność w PRL” czy zajrzą w teatralne zakamarki. „Kulturalną majówkę” zakończy wspólne świętowanie na dachu ECS.

Można się jeszcze zapisać. Zgłoszenia przyjmuje Adam Bronk-Zdunowski z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku, tel. 797 909 104.

 Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest MOPR. Partnerami: ECS, GTS, Gdański Ogród Zoologiczny i Muzeum II Wojny Światowej.

Fot. Materiał z aktywizującej imprezy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” na Stogach.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.