Zielony spacer przyrodniczo-literacki 18 czerwca 2024 r.

Zielony spacer przyrodniczo-literacki 18 czerwca 2024 r.

Długie czerwcowe dni zachęcają do niespiesznych spacerów w otoczeniu przyrody. W ramach obchodów Święta Wielkiej Alei 2024 zapraszamy do wspólnej uczty literacko-przyrodniczej na gdańskich Aniołkach.

Zapraszamy 18 czerwca 2024, godzina 18:00, przy czołgu w Parku Steffensów, na zielony spacer przyrodniczo-literacki po gdańskich Aniołkach z Barbarą Piórkowską. Poznamy rośliny, które można zbierać i spożywać w warunkach miejskich, a także sposoby na ich bezpieczne przetwarzanie. Zbadamy podstawową zawartość apteczki ziołowej. Wszystko okrasimy opowieściami z medycyny ludowej i ciekawymi fragmentami lektur, które wywołają uśmiech, zadziwienie i radość – bo spacery z roślinami obok takie właśnie mają właściwości!

Spotkanie poprowadzi BARBARA PIÓRKOWSKA – pisarka, poetka, felietonistka portalu miastoliteratury.com.  Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018), esejów o przestrzeni miasta „Utkanki” (2014), powieści „Kraboszki” (2020) i „Gaja. Historia prawdziwa” (2023) oraz czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Syberia” (2016). Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Współtwórczyni show poetyckich i literacko-obrzędowych (ostatnio „Dziady. Rytuał literacki” 2023). W 2022 roku według „Kraboszek” powstał spektakl „Rodzanice” (Teatr Gdynia Główna, Akademia Głosów Tradycji, reż. Ewa Ignaczak). Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010, zdobywczyni I nagrody w Konkursie Literatury Pomorskiej i Kaszubskiej 2021 Costerina (kategoria proza). Trenerka warsztatów twórczego pisania. Prowadzi spacery zielarsko- i roślinno-literackie oraz z twórczym pisaniem, a także profil na FB Dzika Litera. Tworzy autorskie formy pracy ze stresem poprzez pisanie. Zbierała opowieści i szkoliła w wielu programach społecznych i kreatywnych (m.in. Festiwal Progressteron, Fundacja Generacja, Festiwal Zbliżenia, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury). Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.