Zmiany i plany na ul. Powstańców Warszawskich

Zmiany i plany na ul. Powstańców Warszawskich

? W terminie 25.01.2023 do 12.10.2023 przewiduje się wprowadzenie czasowej organizacji ruchu mające na celu całkowite wyeliminowanie ruchu pojazdów obsługujących budowę osiedla mieszkaniowego na górze ul. Legnickiej.
Dostawy na budowę będą realizowane w całości od strony ul. Powstańców Warszawskich 35, drogą tymczasową przez Francuski Cmentarz Wojskowy zgodnie z załączonym schematem.
Już uczuliliśmy wykonawcę w kwestii zachowania czystości w miejscu wyjazdu z budowy oraz uważności na dwóch sąsiadujących przejściach dla pieszych.
? Na prośbę mieszkańców dopytaliśmy się o planowany remont skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ul. Powstańców Warszawskich – projekt jeszcze nie jest opracowany, ale zakłada się wybudowanie pełnowymiarowego ronda o średnicy ok. 25 m.
? Mieszkańcy zgłaszają nam także kwestie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawskich z ul. Cygańska Góra: kilka razy w roku dochodzi do wypadków, kilkanaście razy do różnych kolizji.
W obrębie skrzyżowania jest kilka przejść dla pieszych – wszystkie położone są na łukach wyprofilowanych w sposób umożliwiający pojazdom szybkie opuszczanie skrzyżowania w sposób zagrażający pieszym. Dodatkowo kierowcy jadący ul. Powstańców Warszawskich (w obu kierunkach), na łuku drogi jadą szybko, nie zważając na przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym Focha / ul. Cygańska Góra / wjazd do Hotelu Amber.
Gdański Zarząd Dróg i Zieleni jako rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu potwierdził budowę ronda, ale termin jego realizacji na razie nie został wskazany.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.