Letnia Szkoła Ratownictwa dla dzieci i młodzieży – zapisy

Letnia Szkoła Ratownictwa dla dzieci i młodzieży – zapisy

Letnia Szkoła Ratownictwa każdego sezonu cieszy się co raz większym zainteresowaniem młodych adeptów ratownictwa. Nie dziwi więc, że projekt jest kontynuowany i wciąż się rozwija. Jest to cykl zajęć dla młodych plażowiczów od 8 do 16 roku życia a jego głównym założeniem jest przybliżenie uczestnikom idei ratownictwa wodnego. Co istotne, można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie.

Zapisykapieliskagdansk.pl

Letnia Szkoła ratownictwa jest kontynuacją cyklu działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki bezpiecznej kąpieli w formie zajęć na świeżym powietrzu, obejmujących doskonalenie pływania, zasady bezpiecznej kąpieli, podstawy pierwszej pomocy, a także zapoznanie się z pracą i sprzętem ratowników w praktyce. Zajęcia zakończone zostaną festynem z atrakcjami, które będzie także spotkaniem integracyjnym dla dzieci i rodziców.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość poczucia się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzenia jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu – desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych. Lekcje prowadzą doświadczeni ratownicy, kadra instruktorów oraz trenerów pływania w każdy wakacyjny weekend. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Terminy zajęć do wyboru:

  • każda sobota (od 04.06 do 20.08)

Godziny zajęć: 11:30 – 12:30 oraz/lub 12:30 – 13:30

  • każda niedziela (od 05.06 do 21.08)

Godziny zajęć w czerwcu: 11:00 – 12:00 oraz/lub 12:00 – 13:00

Godziny  zajęć w lipcu i sierpniu: 11:30-12:30 oraz/lub 12:30-13:30

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Festyn z okazji zakończenia Letniej Szkoły Ratownictwa odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia 2022 r. na przystani żeglarskiej Tamka.

Organizator: Gdańskie Ratownictwo Wodne

Partnerzy: Gdański Ośrodek Sportu, Kąpieliska Morskie w Gdańsku, Stowarzyszenie Morena

Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.