Zaproszenie na dzień otwarty dotyczący zastępczego rodzicielstwa – środa 25 maja 2022

Zaproszenie na dzień otwarty dotyczący zastępczego rodzicielstwa – środa 25 maja 2022

Zapraszamy na dzień otwarty w MOPR poświęcony zastępczemu rodzicielstwu

Mają dwa, pięć, osiem i kilkanaście lat – gdańskie dzieci, które potrzebują opieki i miłości zastępczych rodziców. Można spełnić ich oczekiwania. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Zaprasza na dzień otwarty.

W środę, 25 maja br. w godz. 8.00 – 18.00 w MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A (w sali konferencyjnej nr 13 na parterze budynku) dyżurować będą specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej. Psycholodzy, pedagodzy i trenerzy szkolący kandydatów na opiekunów zastępczych podpowiedzą zainteresowanym m.in. jak się przygotować do pełnienia roli zastępczego rodzica lub do prowadzenia rodzinnego domu dziecka oraz jakie trzeba spełnić warunki, by uzyskać taki status. Poinformują też, jakie wsparcie m.in. finansowe, rzeczowe i psychologiczne otrzymują rodziny zastępcze. Pracownicy Wydziału zapraszają do kontaktu bezpośredniego i telefonicznego: 58 347 82 77 i 58 347 82 78. Można też uzyskać wiadomości, pisząc na adres email: mopr@gdansk.gda.pl.

Opowiedzą o dzieciach

W ramach dnia otwartego, 25 maja w godz. 10.00 – 12.00, na profilu facebookowym gdańskiego MOPR można posłuchać webinaru pt. „Co warto wiedzieć o dziecku w pieczy zastępczej”. Psycholodzy Ośrodka oraz rodzice zastępczy m.in. opowiedzą, jak wygląda opieka nad malcem w rodzinie zastępczej, z jakimi trudnościami wychowawczymi trzeba się zmierzyć. Podzielą się doświadczeniami opiekuńczymi i wiedzą na temat tej formy rodzicielstwa.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.