Plany zarządzania w obszarze parkowania i komunikacji w dzielnicy Aniołki

W dniu 13.01.22 w Urzędzie Miasta odbyła się dyskusja nad planami zarządzania w obszarze parkowania i komunikacji w dzielnicy Aniołki??.
W spotkaniu uczestniczyli:
Z-ca Prezydenta m. Gdańska Piotr Grzelak, Radna Miejska Anna Golędzinowska, przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, Zarządu Dróg i Zieleni, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz Radni Dzielnicy Aniołki.
Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Aniolki przedstawiła propozycję zintegrowanego sytemu zarządzania parkowaniem pojazdów w naszej dzielnicy, z włączeniem Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Omówiono też Plan Mobilności dla UCK oraz jego dotychczasową realizację.
Dyskusja toczyła się nad sposobami rozwiązania problemów zarówno komunikacyjnych jak i parkingowych. UCK się rozbudowuje, jest największym szpitalem w Polsce Północnej. Pacjentów, pracowników i uczących się studentów GUMed-u jest coraz więcej, co generuje utrudnione poruszanie się, korki i brak miejsc parkingowych na ulicach Dolnego Tarasu. W godzinach 8-15 stanowi to duży problem dla mieszkańców.
Na spotkaniu zostało ustalonych kilka rozwiązań mających promować wśród Gdańszczan sposób dotarcia do UCK transportem miejskim i ????jednośladami– będzie to realizowane przez ZDiZ.
Do rozważenia jest propozycja wybudowania parkingu kubaturowego w okolicy UCK i poszerzenia ulicy Smoluchowskiego w górnym odcinku (poszerzenia chodnika i przystosowania jej dla jednośladów) za zgodą UCK.
Do tego czasu musimy zadowolić się „kosmetycznymi” rozwiązaniami, które niestety nie wniosą dużych zmian w funkcjonowaniu dzielnicy.
? ? ?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.