Letnia szkoła ratownictwa, Aktywuj się w ratownictwie – oferta dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Dotychczas zajęcia „Aktywuj się w ratownictwie” odbywały się wyłącznie na pływalniach zarządzanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Po raz pierwszy, postanowiliśmy dać szansę młodzieży i dorosłym, aby poczuć się jak prawdziwi ratownicy na gdańskich kąpieliskach.

W ramach „Aktywuj się w ratownictwie – edycja lato” będziemy doskonalić umiejętności ratownicze na wodach otwartych. Pokażemy na czym polega praca ratownika w praktyce, poprawimy umiejętności pływackie i kondycję fizyczną, a także zapoznamy uczestników z podstawowymi elementami pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego. Akcja przeznaczona jest dla osób od 17 roku życia, bez górnej granicy wieku. Wymagane są jednak podstawowe umiejętności pływackie.

Dla młodszych uczestników (od 8 do 16 roku życia) organizujemy Letnią Szkołę Ratownictwa.Zajęcia mają za zadanie przybliżyć najmłodszym ideę ratownictwa wodnego i zasady bezpiecznej kąpieli. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz sprawdzić, jak w praktyce korzystać z profesjonalnego sprzętu – desek ratowniczych, kajaków, pojazdów quad czy łodzi motorowych.

Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę wakacji letnich, w godzinach 10:30 – 11:30 oraz 11:30 – 12:30, na kąpielisku Molo Gdańsk Brzeźno.

Lekcje będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów oraz trenerów pływania w każdy wakacyjny weekend.

Miejsce zajęć: Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno

Terminy zajęć do wyboru:

  1. każda sobota wakacji (od 04.07 do 30.08)

Godziny zajęć: 10:30 – 11:30 oraz 11:30 – 12:30

Limit: 30 osób na każdą godzinę – każda grupa po 15 osób

  1. każda niedziela wakacji (od 05.07 do 31.08.)

Godziny zajęć: 10:30 – 11:30 oraz 11:30 – 12:30

Limit: 15 osób na każdą godzinę.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Można w nich wziąć udział jednorazowo lub cyklicznie. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Letniej Szkoły Ratownictwa.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy, które odbywają się za pomocą formularza dostępnego na stronie https://kapieliskagdansk.pl. Konieczne jest też zapoznanie się z regulaminem oraz akceptacja jego postanowień. Każdy uczestnik na pierwsze zajęcia musi przynieść wypełnione oświadczenie dostępne do pobrania na dole strony.

Osoby, które zakwalifikowały się na zajęcia, zostaną poinformowane drogą mailową, gdzie wskazana zostanie godzina oraz dokładne miejsce zajęć. W przypadku braku miejsc, chętni będą zapisywani na listę rezerwową.

Kontakt: info@aktywujsiewratownictwie.pl

#CzasNaGdańsk

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.