Czy są wśród nas poeci ?

Szanowni Państwo,
z dużą radością przesyłam Państwu informację i zaproszenie do IV Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów Benefis Dojrzałości 2020.

Główną inspiracją do realizacji projektu jest twórczość poetycka seniorów oraz idea integracji społecznej.

„Benefis Dojrzałości” to wydarzenie składające się z dwóch elementów: Konkursu Poetyckiego dla Seniorów oraz Koncertu Galowego.

Przedsięwzięcie organizowane jest w Gdańsku już od 2017 roku.

 Zapraszamy Seniorów i Seniorki do nadsyłania swoich wierszy.

 Szczegółowe informacje na stronie www.benefisdojrzlosci.pl

Zapraszamy również na facebooka:
https://www.facebook.com/benefisdojrzalosci/

WIERSZE KONKURSOWE NALEŻY NADSYŁAĆ DO 20 MAJA 2020 NA ADRES:

Fundacja Promedicine, ul. Wileńska 44, 80-215 Gdańsk

lub mailowo: konkurs@benefisdojrzalosci.pl

 

Wydarzenie Benefis Dojrzałości to „spektakl będący podsumowaniem przygody z poezją, muzyką; międzypokoleniowym spotkaniem osobowości, wrażliwości i talentów; spotkaniem osób i instytucji… spotkaniem ludzi – po prostu …”.

 

Główne elementy przedsięwzięcia to:

  • Konkurs Poetycki dla Seniorów (nadsyłanie wierszy do końca maja 2020 roku)
  • Koncert Galowy (organizowany w październiku w ramach Gdańskich Dni Seniora) – wykonanie wybranych 6-8 utworów w formie piosenek przez kilkudziesięcioosobową formację muzyczną złożoną z instrumentalistów i wokalistów podczas koncertu galowego. Dotychczasowe gdańskie edycje odbyły się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w 2017, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w 2018 i 2019 roku.
    Każdego roku wykonawcami są m.in. studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktorzy gdańskiego Teatru Wybrzeże i Teatru Muzycznego w Gdyni oraz innych polskich teatrów, znani instrumentaliści i wokaliści; w poprzednich edycjach wystąpili m.in.: pianista Leszek Możdżer oraz wokaliści: Maciej Miecznikowski, Krystyna Stańko, Julia Pietrucha). W tym roku Fundacja Promedicine planuje zrealizować to wydarzenie w wersji on-line. Poszczególne etapy wydarzenia będą prezentowane i szczegółowo komentowane w sieci (strona www, facebook, kanał YouTube, strony Partnerów, lokalne Media).

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.