4000 sztuk maseczek wielokrotnego użytku dla seniorów!

4000 sztuk maseczek wielokrotnego użytku zakupionych przez Miasto Gdańsk już trafia do seniorów, najuboższych i osób potrzebujących!

Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja obsługi oraz dezynfekcji. Maseczki w pierwszej kolejności dystrybuowane są do opiekunów i liderów klubów seniora oraz Gdańszczan powyżej 60-tego roku życia, czyli osób, które są najbardziej narażone na zarażenie się koronawirusem.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wraz z MOPR zbierają informację o zapotrzebowaniu na maseczki, które będą na bieżąco dostarczane pod wskazane adresy przez wolontariuszy. Akcja rozdawania maseczek odbywać się będzie aż do wyczerpania zasobów przy zachowaniu odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś osobą starszą lub jej opiekunem, osobą potrzebującą i nie jesteś w stanie zapewnić sobie maseczki ochronnej – skontaktuj się z pracownikiem MOPR pod numerem tel.: 797 909 119 (czynny w ciągu dnia).


Jeśli chcesz zgłosić siebie, sąsiada, bliskiego lub jako lider wysłać zapotrzebowanie dla całej grupy napisz na maila: jastrzebski@wolontariat.org.pl lub zadzwoń w godzinach 10:00-12:00 na numer telefonu: 883546817

 

Źródło ogłoszenia i zdjęcia: wolontariatgdansk.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.