Podpisano umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania Parku Steffensów !

Nowe oświetlenie, montaż monitoringu miejskiego, zwiększenie walorów rekreacyjnych parku, a także przystosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych – to niektóre z kierunków, które będą przedmiotem opracowania. We wtorek, 9 lipca została podpisana umowa na opracowanie koncepcji przestrzenno-użytkowej w Parku Steffensów, która ma wskazać możliwości zagospodarowania terenów zielonych.

 Przetarg na opracowanie koncepcji przestrzenno-użytkowej w Parku Steffensów wygrała firma Grima Architektura i Krajobraz Sp. z o.o. z Warszawy. Koszt opracowania to ponad 83 tys. złotych. Koncepcja będzie gotowa w ciągu 20 tygodni od podpisania umowy.

Opracowanie ma nie tylko wskazać niezbędne działania związane z poprawą stanu elementów małej architektury, ale także ocenić możliwość zwiększenia atrakcyjności i oferty programowej parku poprzez przystosowanie obiektu do organizacji imprez kulturalnych oraz funkcji rekreacyjnych (w tym ścieżek rowerowych, biegowych). Autorzy koncepcji przeanalizują m.in. możliwość budowy nowego oświetlenia, wprowadzenia monitoringu czy przebudowy toalety publicznej z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.  Opracowanie obejmie wszystkie elementy roślinne parku, ze wskazaniem kierunku ich rewaloryzacji, zabezpieczenia i odtworzenia.

Park Steffensów powstał pod koniec XIX wieku w miejscu dawnego cmentarza. Autorem jego projektu był Georg Wilhelm Schnibbe. Fundusze na jego realizację przekazała rodzina Steffensów, której imię nosi obecnie park.  Pod koniec lat 70. przebudowa al. Zwycięstwa wymusiła zmianę w jego kształcie, co wpłynęło na atrakcyjność miejsca. Władze Gdańska chciałyby wykorzystać ogromny potencjał tego miejsca, w tym celu ogłoszono postępowanie przetargowe na opracowanie koncepcji.

Komunikat otrzymano z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Źródło zdjęcia: gedanopedia.pl

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.