Lokalni Przewodnicy na Aniołkach – zapraszamy na spacery przez całe wakacje

Lokalni Przewodnicy na Aniołkach – zapraszamy na spacery przez całe wakacje

Aniołki ??????? ??????????? ? ?????????????
Aniołki to dzielnica, która dołączyła do projektu w ubiegłym roku i szybko stała się spacerowym hitem. Nic dziwnego, bo mimo, że uczęszczana przez podróżujących trasą alei Grunwaldzkiej między Wrzeszczem a Śródmieściem, bardzo tajemnicza! Ma charakter typowo mieszkalny, znajduje się tu wiele terenów rekreacyjnych. Zielone Aniołki bogate są w ciekawe detale architektoniczne właściwe dla budownictwa z przełomu XIX i XX wieku, piękny Park Steffensów czy dawne nekropolie.

? Zapraszamy na drugi sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Aniołkach, gdzie do odkrycia jest wiele! A najcenniej zobaczyć to oczami mieszkanek i mieszkańców.
Zapisy dostępne przez formularze na stronie: www.ikm.gda.pl/zapisy
Harmonogram spacerów (aktualizowany o nowe terminy) dostępny w kalendarzu: www.ikm.gda.pl/kalendarium oraz poniżej:
➡ 3 lipca, poniedziałek, godz. 17.30, przewodniczka: Grażyna Niemyjska, trasa: „Ulica Tuwima z przyległościami”
➡ 7 lipca, piątek, godz. 17.30, przewodniczka: Monika Chmielewska, trasa: „Anielskie postaci”
➡ 9 lipca, niedziela, godz. 12.00, przewodniczka: Gabriela Kosicka, trasa „Dojrzały spacer ścieżkami dzieciństwa – Chodowiecki, Schopenhauer, Opitz”
➡ 10 lipca, poniedziałek, godz. 17.30, przewodniczka: Aleksandra Sulich, trasa: „Aniołkowy miszmasz”
➡ 14 lipca, piątek, godz. 17.30, przewodniczka: Katarzyna Rajczyk-Bauć, trasa: „Dzielnica Aniołki – jej mieszkańcy i patroni ulic”
➡ 16 lipca, niedziela, godz. 12.00, przewodnik: Krzysztof Ostaszewski, trasa: „Droga do Politechniki”
? ??????? ??????????? ? ????????????? to projekt, który od 2011 roku realizowany jest już w ośmiu dzielnicach, polegający na alternatywnym zwiedzaniu zakątków miasta. Lokalni przewodnicy to mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, którzy pokazują swoje miejsce zamieszkania w nieco inny, nie opierający się na utartych szlakach, sposób. Dzielnice, które uczestniczą w projekcie to: Zaspa, Nowy Port, Wyspa Sobieszewska, Aniołki, Oliwa, Dolne Miasto, Biskupia Górka i Orunia.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.