Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia zaprasza SENIORÓW do udziału w programie promującym zdrowy styl życia

Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia zaprasza SENIORÓW do udziału w programie promującym zdrowy styl życia

📌Ciekawa propozycja dla Seniorów – polecamy uwadze📌
Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia zaprasza SENIORÓW do udziału w programie promującym zdrowy styl życia. Program jest bezpłatny, a przystępująca do niego osoba objęta jest kompleksowym wsparciem specjalistów, takich jak: pielęgniarka, psycholog, dietetyk, trener aktywności fizycznej oraz geriatra.
Podczas pierwszej wizyty w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, ul. Wrzeszczańska 29, Gdańsk – po wcześniejszej rejestracji – w dn. 19-27.01.2023 r. – zostanie ustalony dla każdego uczestnika indywidualny Plan Postępowania Zdrowotnego w oparciu o informacje uzyskane podczas spotkania z pielęgniarką, dietetykiem specjalistą aktywności fizycznej i psychologiem.
Wsparciem w realizacji Planu będzie uczestnictwo w drugim etapie, edukacyjno-treningowym, przez kolejnych 8 tygodni. W tym etapie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ośmiu wykładów prowadzonych przez specjalistów na co dzień pracujących z seniorami. Zajęcia w ramach programu będą odbywały się w godzinach przedpołudniowych w poniedziałki i czwartki w okresie od 30 stycznia 2023 do 23 marca 2023.
Tematyka wykładów będzie obejmowała zagadnienia z zakresu prozdrowotnego stylu życia, procesu starzenia się, prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa i higieny życia, stresu i relacji społecznych, substancji psychoaktywnych oraz relacji pacjent – lekarz. Ponadto w etapie tym uczestnicy wezmą udział dwa razy w tygodniu w zajęciach z aktywności fizycznej, podczas której dowiedzą się, jak w sposób dopasowany do ich możliwości i ograniczeń korzystać z ruchu w domu i na świeżym powietrzu.
Zajęcia będą miały charakter praktyczny, aby po skończonym udziale w programie każdy mógł kontynuować dbanie o swoje zdrowie poprzez właściwie realizowaną aktywność fizyczną.
Osoby, które będą wymagały dodatkowego wsparcia np. w rzuceniu palenia, leczeniu depresji lub rozwiązaniu innych problemów będą skierowane do instytucji nastawionych na pomoc w danym obszarze.
Więcej szczegółów w godz. 8.00-16.00 pod nr tel. 530 824 707

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.