Pustostany na Aniołkach

Pustostany na Aniołkach

❄️Wkraczamy w okres zimowych chłodów, dlatego zwracamy się z prośbą do naszych mieszkańców o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące wsparcia. O tym, jak pomóc osobom bezdomnym, dowiemy się tutaj: http://mopr.gda.pl/wsparcie-dla/osoby-bezdomne/. O udzielenie doraźnej pomocy można też się zwrócić do Straż Miejska w Gdańsku.
? Drugą kwestią jest bezpieczeństwo – ostatnio incydent zaprószenia ognia miał miejsce w pustostanie w Parku Steffensów.
? Złożyliśmy prośbę do jednostek miejskich o zainteresowanie się stanem technicznym i zachowaniem bezpieczeństwa oraz porządku w miejscach, gdzie mogą przebywać bezdomni.
Odpowiedź z dnia 25.11.2022
” Dzień dobry,
Przekazuję zgodnie z właściwością do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pismo Rady Dzielnicy Aniołki dotyczące pustostanu w Parku Steffensów z prośbą o przeprowadzenie postępowania i wyjaśnienie czy nieużytkowany obiekt budowlany nie nadaje się do remontu, odbudowy lub wykończenia, a w razie stwierdzenia, że obiekt “nie rokuje” do wydania decyzji nakazującej właścicielowi lub zarządcy rozbiórkę tego obiektu i uporządkowanie terenu (art. 67 ust. 1 Prawa budowlanego).
Z poważaniem,
Wydział Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.