“Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta” – ankieta i warsztaty dla mieszkańców

Jakim miastem będzie Gdańsk? Co jest dla nas najważniejsze? Zapraszamy Państwa do wyrażenia swojej opinii dotyczącej najważniejszych aspektów naszego rozwoju do 2030 roku. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie kilka minut. Wyniki wskażą nam, jakiego miasta oczekują mieszkańcy.

Zachęcamy również do uczestnictwa w warsztatach o sprawach istotnych dla przyszłości Gdańska. Będą one miały formę dyskusji, podczas której każdy z uczestników będzie miał okazję wypowiedzieć się na ważne dla rozwoju miasta tematy. Warsztaty odbędą się 16, 17, 22 oraz 23 listopada 2021 roku za pośrednictwem platformy online i będą rozpoczynały się o godzinie 17:00.

Gdańsk to nasza wspólna sprawa, chcemy mieć wpływ na jego przyszłość.

Wypełnij ankietę i weź udział w warsztatach poświęconych zmianie Strategii Rozwoju Miasta:

Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę.

Kliknij tutaj, aby zgłosić swój udział w warsztatach.

 

Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

  • 16 listopada (wtorek) godz. 17.00-19.00 – temat wiodący: rozwój społeczny
  • 17 listopada (środa) godz. 17.00-19.00 – temat wiodący: rozwój gospodarczy
  • 22 listopada (poniedziałek) godz. 17.00-19.00 – temat wiodący: rozwój przestrzenny
  • 23 listopada (wtorek) godz. 17.00-19.00 – spotkanie podsumowujące. 

Warsztaty przeprowadzone zostaną za pośrednictwem platformy online. Udział w warsztatach nie wymaga posiadania żadnego oprogramowania. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link, który można otworzyć w przeglądarce internetowej.

Formuła, online jak również popołudniowa pora, mają na celu zwiększenie możliwości udziału osobom zainteresowanym, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o ich bezpieczeństwo zdrowotne.

Warsztaty to jeden z elementów pierwszego etapu procesu zmiany dokumentu, służący opracowaniu jej zaktualizowanych założeń. Dlaczego zmieniamy strategię? – piszemy o tym tu. Treść obowiązującej strategii dostępna jest tutaj. W uproszczeniu proces zmiany strategii prezentuje się następująco:

uproszczony-schemat-zmiany-strategii

 

Dokładny harmonogram procesu dostępny jest w treści Uchwały nr XXXIX/1021/21 Rady Miasta Gdańska z dnia 30 września 2021 roku w sprawie określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania zmian dokumentu pn. “Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta, w tym trybu konsultacji”.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.