Terenówka przyrodnicza 17 lipca 2021 r.

Terenówka przyrodnicza 17 lipca 2021 r.

Zapraszamy na sąsiedzkie spacery przyrodniczo-terenowe w okolicach Góry Gradowej. Na trasie spaceru zostaną zidentyfikowane napotkane owady, będzie się można dowiedzieć, jak żyją, czy są pożyteczne, a może w jakiś sposób szkodliwe, jakie jest ich znaczenie dla środowiska i jak możemy im pomagać.

Spacer potrwa około dwóch godzin, więc mogą wziąć w nim udział osoby, którym trasa nie przysporzy trudności (dzieci w wieku powyżej 9 lat i wyłącznie pod opieką dorosłych). Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Mile widziane są siatki na owady oraz pojemniki z wentylacją (np. słoiki z dziurkami w pokrywce).

Dr Paulina Kozina jest entomolożką i parazytolożką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień zajmuje się owadami pasożytniczymi, jakimi są wszy. Bada ich występowanie, budowę czy związki z żywicielami. Publikuje prace z tego zakresu, bierze udział w konferencjach. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów. Jest też autorką bloga panientomolog.wordpress.com, gdzie stara się popularyzować wiedzę dotyczącą bezkręgowców, a w szczególności owadów. Prowadzi też wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe. Okazjonalnie zajmuje się także hodowlą owadów tropikalnych oraz krajowych.

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu „Terenówki przyrodnicze” będą poświęcone ptakom (24 lipca – ornitolog, Marcin Węsiora z CIEE), roślinom (14 sierpnia – botanik, dr hab. Piotr Rutkowski z UG) oraz nietoperzom (28 sierpnia – chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Bilety w cenie 25 zł/os. na jeden spacer do nabycia w kasie Hevelianum lub przez stronę ineternetową

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.