Spotkanie z GZDiZ w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego na Aniołkach

W dniu 13 lipca odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami GZDiZ w temacie zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego w naszej dzielnicy. Poniżej przekazujemy najważniejsze informacje uzyskane podczas spotkania.

Obecnie zawarte zostały umowy z 4 inwestorami w obszarze dolnego tarasu dzielnicy, które obejmują budowy/remont chodników, oświetlenia, infrastruktury podziemnej i odwodnienia. Przy wszystkich robotach prowadzonych w pasie drogowym uwzględnione zostaną udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących w postaci oznakowania płytkami fakturowymi. Lokalizacje objęte umowami to ul. Dębinki, Wronia, przejście od ul. Orzeszkowej do Śniadeckich, Al. Zwycięstwa na wysokości czołgu, nieco dalej ul. Traugutta na wysokości nowego centrum informatycznego.

W ramach obecnie procedowanych umów z inwestorami staramy się o uwzględnienie postulatu zgłaszanego przez wielu mieszkańców, a dotyczącego uspokojenia ruchu na ul. Orzeszkowej.  Mamy nadzieję już wkrótce podzielić się dobrymi informacjami.

Górny taras, w ramach realizowanej inwestycji na ul. Legnickiej, zyska uspokojenie ruchu (m.in. azyle na przejściach dla pieszych) na odcinku w okolicach przystanku Płowce. Na chwilę obecną zgłosiliśmy potrzebę zmobilizowania inwestora do zadbania o porządek przy wjeździe/wyjeździe z budowy. Ponadto, ze względu na wzmożone obciążenie ruchem spowodowane remontem ul. Dąbrowskiego i otrzymanymi zgłoszeniami od mieszkańców, zostaną zastosowane rozwiązania, które mają przypomnieć kierowcom, że są w strefie ruchu uspokojonego Tempo 30.

Ponadto GZDiZ planuje przeprowadzić następujące realizacje w naszej Dzielnicy:

  • Hoene –Wrońskiego –uporządkowanie parkowania,

  • Smoluchowskiego –Dębinki –Skłodowskiej Curie -Tuwima – uporządkowanie parkowania,

  • wprowadzenie SPP na odcinku leśnym Smoluchowskiego i odcinku Al. Zwycięstwa w okolicach WCO,

  • kontrabuspas na ul. Smoluchowskiego od al. Zwycięstwa do ul. Dębinki,

  • odtworzenie wszystkich piktogramów STREFA 30 oraz linii warunkowego zatrzymania.

 

Źródło grafiki: <a href=’https://pl.freepik.com/wektory/ludzie’>Ludzie plik wektorowy utworzone przez pch.vector – pl.freepik.com</a>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.