Rozmowy z inwestorem nt. wyeksponowania odkrywki archeologicznej w Parku Steffensów

W dniu 01.04.2021 r. przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Aniołki spotkali się z przedstawicielem inwestora, który zamierza realizować inwestycję w Parku Steffensów. Strona inwestora zgłosiła chęć zadośćuczynienia sytuacji, która miała miejsce trzy tygodnie temu i była związana z wycinką drzew. Mając na uwadze działania przeprowadzone na terenie Parku oraz prowadzone prace archeologiczne, zaproponowano, aby inwestor:

  1. wyeksponował i udostępnił mieszkańcom Gdańska odkrywkę archeologiczną wraz z informacją o historii miejsca identyfikującego Młode Miasto, a obecnie Aniołki na wzór innych miast; niezbędne uzgodnienia z PWKZ powinny rozpocząć się jak najszybciej;

2. spowodował w uzgodnieniu z dendrologiem, GZDiZ i RD odtworzenie w tym roku wiatrołomów i drzew uschniętych w Parku Zielonym nasadzeniami zapewniającym wprowadzenie maksymalnie dużych drzew;

3. uczestniczył w zapewnieniu ogólnodostępnej infrastruktury na terenie Parku Steffensów po zakończeniu procedury wpisu do rejestru zabytków.

Mówimy “sprawdzam” dla złożonego zapewnienia o chęci dobrej współpracy i czekamy na informacje o działaniach podjętych przez inwestora.

Źródło zdjęcia prac archeologicznych: https://www.facebook.com/pwkzgdansk/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.