VIII edycja Konkursu „Aktywni Seniorzy”

W swoim otoczeniu widzisz aktywnych seniorów? A może uważasz, że warto docenić ciekawą inicjatywę realizowaną z seniorami lub na rzecz seniorów oraz miejsca przyjazne seniorom? Zgłoś je do konkursu!

Celem konkursu jest nagradzanie najaktywniejszych seniorów, ciekawych inicjatyw oraz przedsięwzięć organizowanych z myślą o społeczności lokalnej Gdańska. Konkurs ma promować działania i inwestycje na rzecz poprawy, jakości życia gdańskich seniorów.

W ramach konkursu zostaną wręczone nagrody w 4 kategoriach:

  • aktywny senior,
  • aktywna seniorka,
  • najciekawsza inicjatywa realizowana przez seniorów,
  • miejsce przyjazne seniorom.

*Kategoria „miejsce przyjazne seniorom” jest okazją, aby docenić miejsca, podmioty, które dostosowane są zarówno pod względem architektonicznym do potrzeby osób w starszym wieku, ale także te, które przewidują specjalną ofertę czy zniżki dla osób w wieku senioralnym.

W ramach konkursu przyznawane są nagrody główne oraz niekiedy wyróżnienia, a laureaci konkursu otrzymują statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Konkurs ten to przede wszystkim promocja aktywności osób w wieku senioralnym. Poprzez sylwetki aktywnych seniorów pragniemy pokazać, że warto działać i żyć aktywnie. Pragniemy docenić tych najbardziej aktywnych, niektórzy z nich na aktywność wolontariacka i społeczną przeznaczają kilkanaście godzin tygodniowo, działają na rzecz naszego miasta i swojej społeczności.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy pobierając go TUTAJ lub pobierając w wersji papierowej w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk. Termin składania wniosków upływa 15 listopada 2020 r. o godzinie 15:00.

ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ:

– elektronicznie na adres gdansk@wolontariatgdansk.pl
– drogą pocztową (decyduje data dotarcia, nie stempla pocztowego)
– dostarczyć osobiście na adres Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku
ul. Pl. Solidarności 1/3.28, 80-863 Gdańsk. (do specjalnie przygotowanej urny na dokumenty)

Laureatów konkursu poznamy w listopadzie 2020r.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.