Relacja z wycieczki do Chojnic, Człuchowa i Bytowa

Relacja z wycieczki do Chojnic, Człuchowa i Bytowa

W dniu 13 lipca Rada Dzielnicy Aniołki zorganizowała jednodniową wycieczkę dla 48 seniorów do Chojnic, Człuchowa i Bytowa.

W Chojnicach zwiedziliśmy Rynek, Bramę Człuchowską i Kurzą Stopę, w których były zgromadzone dzieła sztuki i regionalne eksponaty (m.in. pięknie i licznie zgromadzone przedmioty haftowane przez …mężczyznę, p. Leonarda Brzezińskiego). Wstąpiliśmy też do miejscowej fary, noszącej status bazyliki mniejszej.

Następnie udaliśmy się do Człuchowa, gdzie obejrzeliśmy wystawę na zamku krzyżackim i wjechaliśmy na wieżę, skąd roztaczała się piękna panorama na okolicę (a ponieważ pogoda nam dopisywała, więc widoki były zachwycające). Ongiś, z powodu rozmiarów budowy, zamek w Człuchowie  był pierwszy po Malborku! Obecnie, niestety, została tylko część zabudowań.

Po obiedzie pojechaliśmy do Bytowa, aby i tam przyjrzeć się kolejnemu krzyżackiemu dziełu.

Po zwiedzaniu, nieco zmęczeni, udaliśmy się do pobliskiego młyna, w którym raczyliśmy się kawąJ

Powrót do Gdańska umilały nam kaszubskie piosenki i opowieści z naszego regionu, którymi raczył nas sympatyczny przewodnik, znawca ziemi kaszubskiej – p.Radek Kamiński.

Do zobaczenia na kolejnej wycieczce – tym razem na Żuławy Elbląskie, która odbędzie się 24.08. Zapisy pod numerem telefonu 784 357 614 – Aleksandra Roda

B4 B3 B2 B1

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.