Informacja otrzymana od DRMG – remont Traktu Konnego

Po Świętach Wielkanocnych ruszą prace na Trakcie Konnym

We wtorek, 23 kwietnia, o godz. 6 rano rozpoczną się prace związane z modernizacją Traktu Konnego. Od 23 kwietnia wyłączony z ruchu będzie prawy pas jezdni, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

Zawężenie ruchu na Trakcie Konnym utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące. W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, kierowcy nie będą mogli skręcać z Traktu Konnego w ul. Chodowieckiego, Traugutta i Śniadeckich. Wykonawca – firma MTM.S.A będzie w tym czasie prowadziła także remont chodnika. Dojście do posesji będzie zapewnione.

Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km.  Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik  po stronie Placu Zebrań  Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.  Wykonawcą prac jest firma MTM S.A. Koszt inwestycji to niemal 3,9 mln złotych.

Przepraszamy za utrudnienia i apelujemy o ostrożną jazdę! O kolejnych zmianach będziemy informowali z wyprzedzeniem.

Trakt Konny mat DRMG (2)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.