Mieszkanki Gdańska doznające przemocy zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiedzą się m.in. jak radzić sobie z emocjami na sali sądowej oraz jak właściwie przygotować się do rozprawy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
To szczególna oferta wsparcia m.in. dla kobiet w kryzysie rodzinnym, doświadczających agresji od bliskich. To pomoc np. dla mieszkanek, które nie radzą sobie z trudnymi sytuacjami, konfliktami małżeńskimi mającymi finał w sądzie. Sprawa sądowa może być dla nich stresującym doświadczeniem w szczególności, gdy nie wiadomo czego się spodziewać i jak się zachować. Jak się ubrać? Gdzie usiąść? Kiedy wstać? Czy poradzę sobie z pytaniami? Udział w warsztatach pozwoli rozwiać m.in. te wątpliwości.
– Do udziału w zajęciach zachęcamy panie doznające zwłaszcza przemocy domowej, nasze doświadczenia pokazują bowiem, że dla nich sytuacje związane z rozprawą sądową, składaniem zeznań, prawnymi procedurami są bardzo trudne – mówi Anna Libiszewska, kierowniczka Ośrodka Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku. – Jednym z powodów, dla którego nie zgłaszają spraw na policję czy do sądu jest obawa przed samą instytucją, niepokój, czego się spodziewać i czy sobie z tym wszystkim poradzą.
Zapisz się na zajęcia, by przełamać lęki
Warsztaty odbędą się w czwartek, 9 maja br. w godz. od 16.00 do 19.00 w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku. Zajęcia poprowadzą: prawniczka oraz specjalistka OIK. Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na spotkanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do wtorku, 7 maja br. pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę).
Specjalistki podpowiedzą uczestniczkom, jak radzić sobie z paraliżującym stresem i poczuciem bezradności w niecodziennych sytuacjach. Doradzą, jak poprawić umiejętności budowania wypowiedzi opartych na faktach i kontrolować emocje. Opowiedzą, jak przebiega rozprawa sądowa. Podpowiedzą także, w jaki sposób można poradzić sobie z odczuwanym niepokojem, przełamać lęki i uwierzyć w siebie.
Skomentuj