Konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek

Konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek

Ruszył konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek

Już po raz 6. właściciele pięknie ukwieconych gdańskich balkonów i przedogródków mają szansę na wygranie nagród w miejskim konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego najbliższego, zielonego otoczenia i przesłać je wraz z formularzem zgłoszeniowym do 22 września na adres umg@gdansk.gda.pl. Łączna pula nagród to 3 600 zł.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdańska dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia i obywa się w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy balon i najpiękniejszy przedogródek.

Jego celem jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

 

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie konkursowe należy złożyć na specjalnie do tego przygotowanym formularzu. Trzeba go wydrukować, wypełnić, podpisać, a następnie zeskanować i przesłać skan wraz ze zdjęciami zgłaszanego balkonu lub przedogródka.

Zgłoszenie należy przesłać na adres umg@gdansk.gda.pl podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe – balkon i przedogródek 2021 – Biuro Prezydenta.

 

Do zgłoszenia konkursowego (mail) należy dołączyć:

1) Od 2 do maksymalnie 5 zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka,

2) oświadczenie zawierające w szczególności:

  1. a) wyrażenie zgody na uczestnictwo w konkursie,
  2. b) oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem i akceptacji jego postanowień,
  3. c) wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora Konkursu,
  4. d) wyrażenie zgody na publikację zgłoszonych zdjęć;

 

Zdjęcia powinny ukazywać:

1) aranżację widzianą z zewnątrz budynku, pokazującą aranżację w kontekście elewacji budynku

2) oraz zdjęcia z wnętrza balkonu lub przedogródka

3) na zdjęciach nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować.

4) Uczestnik musi być autorem nadesłanych zdjęć i aranżacji lub być właścicielem praw autorskich do zgłaszanej aranżacji i zdjęć.

 

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu prace w obu kategoriach.

 

Czekają nagrody

Autorzy najpiękniejszych aranżacji w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce – 1000 zł brutto, II miejsce 500 zł brutto, III miejsce – 300 zł brutto.

W poprzedniej edycji na konkurs wpłynęło łącznie 105 zgłoszeń. Autorką najpiękniejszej aranżacji balkonu została Małgorzata Folwarska, a nagrodę za najpiękniejszy gdański przedogródek otrzymała Maria Łukaszewska.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.